top of page
"Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo jest nie tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia, jest samym życiem".
Przyłącz się do nas
20180410_114743.jpg

Chcemy, aby "taniec choreograficzny – parafrazując Mickiewicza - trafił pod strzechy".
Taniec jest wspaniałą terapią dla duszy i ciała, a poprzez wizualizację i naukę choreografii (łączenie kroków i figur tanecznych w rytm muzyki) działa jak mnemotechnika, a więc zwiększa zakres i trwałość pamięci. Poprzez rozwój i poprawę pracy mózgu, oraz podniesienie poziomu dopaminy, serotoniny i endorfin (kiedy uczymy się choreografii), poprawiamy też ruchomość stawów, siłę mięśni, balans, równowagę i postawę. Mózg steruje ciałem jak orkiestrą, a skomplikowany zapis orkiestrowy (choreografia) zmusza go do coraz lepszej i wydajniejszej pracy, co poprawia koncentrację, podnosi odporność na zmęczenie, przyspiesza decyzyjność, rozładowuje stresy i napięcia, a nawet łagodzi depresję.
Serotonina i dopamina, których poziom naturalnie zwiększa się w trakcie tańca choreograficznego, działają podobnie jak antydepresanty i dają uczucie radości a nawet szczęścia.

 

Z kolei ruch taneczny do muzyki uruchamia wiele emocji i wyzwala poczucie śmiałości ruchowej oraz poprawia umysłowe wyprzedzenie i programowanie czynności.
 

Naszym celem jest podniesienie świadomości wśród społeczeństwa w zakresie możliwości stałego rozwoju psychofizycznego poprzez usprawnianie i wykorzystywanie możliwości mózgu, w połączeniu z poznawaniem oraz przeżywaniem głębokiego kontaktu z własnym ciałem, rytmem i muzyką w harmonii z innymi ludźmi, co doprowadza do zdrowszego stylu życia oraz poprawy jego jakości. 

Jest to, według WHO jeden z elementów REHABILITACJI SPOŁECZNEJ.

Zapraszamy WSZYSTKICH na nasze zajęcia.

Zapisy: przez formularz na stronie www.taniecwrehabilitacji.pl 

LUB MAILOWO KRYSTYNA.RUDOWSKA@GMAIL.COM

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na użycie cookies. Jeżeli nie akceptujesz cookies prosimy o opuszczenie witryny.

Więcej w Polityce Prywatności.

Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) informujemy, iż administratorem danych jest Klub Tańca dla Zdrowia.  Przedmiotowe dane przetwarzane są celu przyjmowania wpływającej korespondencji i udzielania na nią odpowiedzi. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

 

 

ZAJĘCIA STACJONARNE ODBYWAJĄ SIĘ NA URSYNOWIE W DOMU SZTUKI UL. WIOLINOWA 14. W ŚRODY OD 11.00 DO 12.30. ZAJĘCIA SĄ PŁATNE. ZAPISY TRWAJĄ -  mailowo:  krystyna.rudowska@gmail.com. lub poprzez formularz na  tej stronie

 

Każdy człowiek jest zbudowany inaczej. Każde ciało ma zapisaną w sobie historię jego życia i doznań psychicznych. Z powodu kontuzji, choroby, stylu życia czy z wiekiem nasze możliwości ruchu czasem są zaburzone. Trzeba znaleźć to zaburzenie, poznać swoje ograniczenia czy to psychologiczne, czy mięśniowe, czy szkieletowe czy może neurologiczne i spróbować je naprawić lub zmniejszyć ich uciążliwość. Organizm ma niespożyte pokłady możliwości samo-naprawczych trzeba tylko je odnaleźć i poruszyć. Wykorzystujemy taniec jako jeden z elementów rehabilitacji społecznej.

Co proponujemy?

Doskonalenie i rozwijanie własnych umiejętności ruchowych przez świadome poznawanie możliwości własnego ciała, przy pomocy nauki i ćwiczeń tańca towarzyskiego.
Co oferujemy?
1. Naukę podstawowych kroków i elementów tańca towarzyskiego;
2. Naukę wyrażania ekspresji i improwizacji w ruchu;
3. Obserwację i rozpoznanie własnego naturalnego ruchu ciała;
4. Zwiększenie świadomości własnego ciała.

 

bottom of page